Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o Dziwnowie

Dziwnów jest bardzo ciekawą nadmorską miejscowością położoną w województwie zachodniopomorskim. Przede wszystkim interesujące jest jej położenie – jedna jej połowa mieści się na wyspie Wolin, a druga na Mierzei rzeki Dziwny. Połączenie między wyspą a stałym lądem zapewnia most zwodzony, który jest też dużą atrakcją dla turystów. Most jest podnoszony o każdej parzystej godzinie. Poza tym będąc w Dziwnowie warto odwiedzić tutejszy Nadmorski Park Miniatur, w którym znajdziemy zabytki znane z polskiego wybrzeża – w formie pomniejszonych modeli. Po parku kursuje także miniaturowa kolejka.

W parku znajdziemy kawiarenkę oraz plac zabaw, dlatego możemy spędzić tutaj nawet cały dzień. Powinniśmy także koniecznie wybrać się na promenadę nadmorską. Wybudowano ją na wysokim klifie i jest ona obecnie ulubionym miejscem turystów. Z promenady rozciąga się przepiękny widok na morze. Niemniej zachwycające widoki możemy podziwiać z falochronów, które znajdują się przy wejściu do portu. Z tamtej perspektywy zobaczymy panoramę miasta oraz morze. Oczywiście w nadmorskim kurorcie musimy koniecznie spędzić trochę czasu na tutejszej pięknej plaży i kąpielisku. Z uwagi na dużą ilość przybywających turystów, znajdziemy tutaj korzystne oferty zakwaterowania. Liczne pensjonaty i prywatne kwatery oferują wygodne noclegi .

Warto też zajrzeć do portu rybackiego i przyjrzeć się bliżej pracy miejscowych rybaków. Przy porcie znajduje się także całoroczna marina dla jachtów. Niedaleko mieści się przystań pasażerska, z której odpływają różne statki wycieczkowe. Możemy wsiąść na jeden z nich: Rozę, Wenedę lub Korsarza i wybrać się w 2,5-godzinny rejs po Bałtyku lub też na statek Victoria i popłynąć do Kamienia Pomorskiego.

Równie dobrym pomysłem będzie wybranie się na słynny tutejszy deptak – Aleję Gwiazd Sportu. Został on wybudowany, ponieważ co roku w Dziwnowie odbywa się Festiwal Gwiazd Sportu. W tym miejscu możemy podziwiać repliki medali zdobytych przez znanych sportowców. Odkąd festiwal odbywa się w tym miejscu, na deptaku przybyło bardzo dużo replik i co roku pojawiają się kolejne. Aleja cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród turystów, którzy odwiedzają ją przez cały rok i robią sobie zdjęcia z replikami medali, które zdobyli ich sportowi idole. Jeśli zaś sami mielibyśmy ochotę na sportową rywalizację możemy wybrać się do pobliskiej hali sportowej. Dziwnów to dobra propozycja dla turystów posiadających liczne zainteresowania. Miejscowość przyciąga swoim urokiem, spokojem i niezliczoną ilością atrakcji.


One thought on “Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o Dziwnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>