Odkrywamy Nowy Targ – ratusz i piękna przyroda

Nowy Targ jest największym miastem na Podhalu. To doskonałe miejsce, by wyruszyć stąd na dalsze wycieczki do Zakopanego, Rabki-Zdrój a nawet Krakowa, Wieliczki oraz Wadowic. Jednak i samo miasto oraz jego okolice posiadają wiele atrakcyjnych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Dotyczy to nie tylko zabytków, ale też pięknej okolicznej przyrody.

Nowotarski ratusz powstał pod koniec XIX wieku na miejscu dawnej konstrukcji, która spłonęła w trakcie wielkiego pożaru, który pochłonął wiele zabudowań w okolicach rynku. W obecnym budynku znajduje się Muzeum Podhalańskie, gdzie zobaczyć można zbiory dotyczące miejskiej historii, czasów prehistorycznych, a także związane z Janem Pawłem II oraz słynną podhalańską ceramiką. Wiele atrakcji można znaleźć w okolicach nowotarskiego rynku i jego najbliższych okolic. Jednak warto zapuścić się także dalej, by zobaczyć wyjątkowe dzieła przyrody oraz ludzkiej ręki.

Rezerwat Przełom Białki jest miejscem, które wytworzyły chłodne wody płynącej Białki między dwoma pięknymi skałami – Kramnicą oraz Obłazową. Malownicze widoki tej okolicy doceniali także filmowcy. Powstały tu sceny m.in. do „Janosika” oraz filmu opowiadającego historię Karola Wojtyły – „Karol – człowiek, który został papieżem”. Na terenie rezerwatu znajduje się także inna atrakcja, czyli jaskinia w Obłazowej. Tu znajdywano przez lata szczątki dawnych zwierząt – lwa jaskiniowego czy nosorożca włochatego. Ostatnio jaskinia została sławna ze względu na znalezisko bumeranga sprzed około 30 tysięcy lat przed naszą erą.

Gorce (https://pl.wikipedia.org/wiki/Gorce) to wiele ciekawych miejsc, nie tylko ze względu na tutejszą przyrodę. Na Polanie Rusnakowej znajduje się ciekawy obiekt – Kaplica Papieska, wybudowana przed pielgrzymką Jana Pawła II do Polski w 1979 roku, w trakcie której odwiedził on także Nowy Targ. W sezonie turystycznym są tu odprawiane niedzielne msze święte.

W Nowym Targu baza noclegowa jest bardzo dobrze rozwinięta i przystosowana do obsługi wzmożonego ruchu przez cały rok. Znajdziemy tu wiele hoteli, ośrodków wczasowych, pensjonatów czy pokoi gościnnych (). By o tym się przekonać, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: „noclegi Nowy Targ”, a pojawi się przed naszymi oczami długa lista miejsc, gdzie możemy dla siebie zarezerwować pokoje.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>