Droga do Cisnej…

Jadąc do Cisnej, trzeba przygotować się tak jak na wyprawę w góry i trzeba zapamiętać kilka ważnych zasad. Jeżeli jest mowa o wyprawach górskich nie należy tylko zatroszczyć się o bazę noclegową (). Przede wszystkim w góry nie powinny w żadnym razie wybierać się osoby schorowane oraz takie które cechują się bardzo słabą kondycją, ponieważ taka podróż będzie dla nich wyczerpująca, w razie niebezpieczeństwa nie będą miały siły do obrony. W żadnym wypadku nie należy działać spontanicznie i próbować swoich sił już pierwszego dnia po długiej podróży.  Nigdy nie należy wybierać się w góry w godzinach wieczornych. W sytuacji gdy jest ciemno i nie zna się szlaku bardzo łatwo się zgubić, a dodatkowo warto jest zaznaczyć, że wieczorem w górach jest bardzo zimno i łatwo o wychłodzenie organizmu. Właśnie dlatego poleca się wybierać na piesze wędrówki po górach w godzinach wczesnych-porannych.

Jeżeli jeździsz w góry sam to wyprawa samotnie na szlak też nie jest najlepszym pomysłem. Rozsądniej jest przyłączyć się do jakiejś grupy, w takiej sytuacji nie będzie niebezpieczeństwa, że w sytuacji zagrożenia życia nie otrzymamy pomocy. Pasjonat górskich wędrówek doskonale wie, że trzeba przygotować się na wszystkie warunki atmosferyczne. Najlepiej jest założyć ciepłą przeciwdeszczową kurtka, która zarówno ochroni nas przed deszczem jak i przed znacznym ochłodzeniem. Gdy zamierzasz wybrać się na nieco dłuższą wędrówkę, warto jest jeszcze zabrać ze sobą odpowiedni ekwipunek, w którym powinna znaleźć się między innymi ciepła herbata, która pozwoli się ogrzać w czasie prawdziwych mrozów. Również istotne jest aby zabrać kaloryczny posiłek, może to być na przykład baton dla sportowców, właśnie taki posiłek dostarczy dużej ilości energii w czasie wędrówki. Przed wyprawą trzeba zapoznać się z regulaminami szlaków.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>